Categories
Politics

Беса излегува од владината коалиција

Според извори блиски од власта се шпекулира дека беса ќе ја напушти владината коалиција која е на тенки линии прес колапс.

Во текот на денот ќе ја соопштат оваа одлука се чека официјална прес конференција на влада.

Categories
Uncategorized

Заев се враќа од Атина, свикан итен состанок по протестот за Гоце Делчев

Протестот Гоце Делчев го свика итниот состанок на Бихачка со Заев кој се враќа од Атина. Таму разговараше со дипломати од Грчката влада која стриктно му ги покажа црвените линии околу името. Но другата страна е што блокот на Бугарија е неизбежен но после протестот се тресе владината коалиција затоа и се организираат овие итни состаноци во 23 часот информација од блиски извори .

Categories
Politics

ИЗГОРЕНИ ДОКУМЕНТИ: Кој и зошто сакал да изгори целата документација во Државниот инспекторат за животна средина ?

-Ни се отвори голем проблем сега, изгоре целата документација. Последните предмети се кај инспекторите, но и таму пожарникарите интервенирале со вода. Не знаеме што е зачувано на компјутерите, а што не. Ова ќе биде огромна штета за нас. Само мојата канцеларија не е уништена. Ќе побарам средба со министерот за животна средина за да ни најдат простории каде би можеле да се сместиме. Целокупната штета допрва ќе ја проценуваме- вели Спахија.

Кој и зошто сакал да изгори целата документација? Што се чува во архивата на мин. За животна средина? Ништо не е случајно во оваа архива се чуваат сите податоци на фирми загадувачи, пример отпадот Дрисла каде што се води евиденција колку загадува.

Categories
Politics

Еве зошто е запалена зградата на СЕП

Зад плењето на зградата на СЕП стои урбаната мафија поддржана од власта. По примерот на кафичот во Мавровка, таму ќе се гради нов поголем објект, а инвестицискиот колач ќе биде на компанија од Тетово блиска на ДУИ. Подизведувач компанија блиска на СДС. Причината за пожарот нема да биде откриена.

Categories
Uncategorized

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!